Proč investovat do domácího zásobníku plynu

Při stavbě domu a často i při jeho modernizaci musíme zvolit zdroj tepla pro vytápění. Pokud se pozemek nachází v blízkosti sítě zemního plynu nebo již má plynovou přípojku, obvykle se rozhodneme pro vytápění tímto palivem. Pokud v okolí není plynovod, můžete použít stejně pohodlný, i když dražší kapalný plyn z plynové nádrže.

Použití plynové nádrže je proto ideální na pozemku vzdáleném od ostatních budov, kde ještě není instalována síť. Plynová instalace pro domácnost má mnoho výhod, mezi které patří například snadná montáž. Díky své univerzálnosti lze zkapalněný plyn použít k napájení různých plynových spotřebičů v objektu – ať už se jedná o sporák nebo kotel ústředního topení. V závislosti na potřebách a především podmínkách pozemku doporučujeme instalovat nadzemní nebo podzemní LPG tank.

Plynová nádrž – ideální řešení pro dům?

Výběr optimálního řešení je ovlivněn faktory, jako je hladina podzemní vody nebo povrch pozemku. Specialisté na domovní plynové instalace nabízejí odborné poradenství při výběru nejvhodnějších zásobníků a komplexní servis v každé fázi zakázky.

Obvykle je výhodnější si plynovou nádrž pronajmout, než si ji pořizovat na vlastní pěst. Standardně se při projektování domácích topných zařízení používá LPG tank o objemu 2700 litrů. Větší nádrž je však třeba zvážit v případě, že se jedná o dům s větší plochou nebo se nachází na místě, které je pro cisternu obtížně přístupné (není zde zpevněná cesta). Doručení do takového zařízení v létě je rozhodně jednodušší. Vyšší náklady na větší nádrž budou kompenzovány nižší cenou propanu, který je v létě obvykle nejlevnější. Pak můžete natankovat jednou ročně, využít nižších cen a většího pohodlí – bez nutnosti dočerpávat plyn v zimě.

V případě vysoké poptávky po plynu je možné umístit nádrže ve skupinách až do max. 6 jednotek.

Kam lze LPG tank umístit?

Při zvažování místa instalace plynové nádrže je třeba mít na paměti bezpečné vzdálenosti od různých objektů v souladu s platnými předpisy. Požadované vzdálenosti od budov lze snížit na polovinu použitím požární oddělovací stěny. Takovou funkci může plnit celá stěna budovy.

Zdroj foto 1: vlastný obrázok / flaga.cz

Zdroj foto 2: Studio Harmony / shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *